+90 216 339 00 30 Kadıköy | Istanbul info@biosermedikal.com
Home / Ürünlerimiz / Biocer / TiO2Mesh™ – Surgical mesh implant

TiO2Mesh™ – Surgical mesh implant

TiO2Mesh ™, absorbe edilemeyen bir destek materyalinin gerekli olduğu karın duvarının yumuşak doku kusurlarının onarımı için özel olarak belirtilen cerrahi bir örgü implanttır. İlgili uygulamalar, tüm yaygın cerrahi prosedürlerde ve IPOM’da bile inguinal ve insizyonel hernilerin onarılmasını içerir.

TiO2Mesh™ – Yenilikçi hernia tamiridir

TiO2Mesh ™, bir monofilament polipropilen iplikten yapılmıştır ve mavi çizgili çizgilerle geniş gözenekli bir yapıya sahiptir. Örgü implantlarının tek lifleri, biyouyumluluk oranını arttırmak için yüksek saflıkta ve yapışkan bir titanyum oksit yüzey kaplaması ile tamamen kaplıdır. Hafif karakter ile birlikte, büyük gözenekli yapı ve azaltılmış malzeme yüzeyi fibroblastik içe doğru gelişimi ve çekme oranınını düşürür. Kaplamasız materyallere kıyasla titanyum oksit kaplı implantlarla yapılan çalışmalar, biyolojik olarak uyumlu kaplama ile hücre canlılığı ve hücre adezyonunda önemli bir artış olduğunu göstermiştir.

Biyouyumlu olan kaplama ayrıca hidrofilik bir implant yüzeyi oluşturur. Mavi çizgi çizgileri ile birlikte, intraoperatif TiO2Mesh ™ kullanımı ve yerleştirilmesi önemli ölçüde desteklenmektedir. TiO2Mesh ™, kullanıcıya çeşitli ebat ve şekillerde sağlanmaktadır. Standart ölçümlere ek olarak, modern fıtık ameliyatının spesifik endikasyonları için isteğe göre hazırlanmış mesh implantlar talep üzerine sunulmaktadır.