+90 216 339 00 30 Kadıköy | Istanbul info@biosermedikal.com
Home / Ürünlerimiz / The 37 Company / Hipotermi yönetim sistemleri

Hipotermi yönetim sistemleri

Hasta Sıcaklığı Yönetimi

Etkili ve kesintisiz hasta ısınması, hastalarınızın 36ºC veya altı bir vücut sıcaklığı olan hipotermik olmasını önlemeye yardımcı olur.

Klinik
Amaç, hasta sıcaklığını her zaman normal seviyelerde  36,5º ile 37,5º C arasında tutmaktır.

Perioperatif hipotermi, anestezi sırasında oluşan yaygın bir komplikasyondur. Anestezinin ilk 30 ila 40 dakika içinde bir hastanın çekirdek sıcaklığının 35ºC’nin altına düşmesi olağandışı değildir. Perioperatif ekip perioperatif hasta yolu boyunca bu riski yönetmezse, rutin cerrahi yapılan hastaların yüzde 70 kadarı kurtarma odasına kabul edilince hipotermik olabilir.

Üç çeşit hipotermi seviyesi hafif vardır: 33 ° C – 35 ° C, orta: 28 ° C – 32 ° C ve derin: <28 ° C.

Hipotermiye katkıda bulunabilecek faktörler, ameliyatın süresi, yaranın bulunduğu yer, kan kaybı miktarı, yaranın yüzey alanı, çevre sıcaklığı, anestezi tekniği, örtülü vücut parçaları ve ölçülemeyen ve kontrol edilemeyen faktörlerdir. vücut sıcaklığı.

Ortaya çıkan tehlikeler hemen hemen tüm vücut sistemlerinde, özellikle kardiyovasküler sistem, metabolik sistem, merkezi sinir sistemi ve hematolojik ve ürogenital sistemlerde ortaya çıkar.

Ekonomik
Perioperatif  dönemde oluşan hipoterminin önlenmesi iyi sonuçlar veren bir yöntemdir. Cerrahi Alan Enfeksiyonlarında azalmaya, hastanede kalış sürelerinde azalmaya ve sonuç olarak hasta başına maliyetlerde belirgin bir düşüşe neden olur.

Konfor
Hipotermi farklı terapilerin (kombinasyon yoluyla) önlenebilir: Cebri Hava ile ısıtma, Kan ve Akışkan Isıtma, Sulama Akışkan Isıtma ve Isı Reflektif Teknolojisi. Ayrıca sıcak (normotermik) bir hasta rahat bir hasta demektir.

Başarılı Sıcaklık Yönetimi Kitapçığı
37Company, hipotermiyi önleme ve tedavi etme konusundaki pratik bir rehberle size destek vermekten gurur duyar.